Běžkařské trasy

Aktualizace 19.1.2024

Vážení návštěvníci, z důvodu nízké sněhové pokrývky není možná úprava běžkařských tras na území Čertova břemene. V případě změny zveřejníme aktualizaci. Děkujeme za pochopení.

Aktualizace 09.12.2023

V noci napadlo cca 1 - 3 cm nového sněhu. Teploty kolem 0 C, mlha. Vzhledem k očekávanému nočnímu sněžení prozatím stopy znovu upravovat nebudeme. 

Včera proběhla úprava stop traktorem (velké díky J. Bendovi): Nadějkov-Šichova Vesec-Mozolov-Chyšky-Růžená-Bezděkov-Chlistov-Veletín-Chlistov-Odbočka na Ounuz-Businy-Starcova Lhota-Nadějkov.

Nově vyhrnuto parkoviště na Chlistově.

Na Chlistovských loukách několik okruhů (děkujeme L. Havlovi).

Aktualizace 09.12.2023

Aktualizace k úpravě běžkařských tras 08.12.2023

Vážení návštěvníci, teploty jsou  pod bodem mrazu, stopa tvrdá.
Možnosti parkování: Jistebnice náměstí, Cunkov, Libenice
Další nově upravená trasa: Libenice – Větrov – Střezimíř (nádraží) – směr Mezno – Nová Střezimíř – Libenice
Dále dnes probíhá úprava stop traktorem v okolí Nadějkova. Přesný popis upravené trasy bude zveřejněn v sobotu.

Aktualizace k úpravě běžkařských tras

 

Aktualizace k úpravě běžkařských tras 06.12.2023

Dnes proběhla znovu úprava rolbou na trase: Jistebnice – Cunkov – Libenice – Smrkov – Jistebnice. 
Další již v neděli upravená trasa: Jistebnice – Brtec – Svoříž - Jistebnice
Nově upravena trasa: Libenice – Borotín (horší kvalita stopy) – Kostelec – Křivošín (napojení na hotový okruh) 
V závislosti na počasí plánujeme ještě i úpravy tras v okolí Nadějkova a Střezimíře.

 

Upravené trasy 03.12.2023

Vážení návštěvníci, připravené je parkoviště v Libenicích a Cunkově. Upravené běžkařské trasy: Jistebnice-Cunkov, Cunkov-Libenice, Libenice-Smrkov-Jistebnice.

 

Běžkařské trasy

Vážení návštěvníci, děkujeme za kladné ohlasy na údržbu tras. Správa a aktualizace FB stránek Čertova břemene je zajišťována dobrovolně v našem volném čase. Není v našich silách z kapacitních důvodů odpovídat na dotazy jak na FB, tak po telefonu, 24 hodin denně. Opravdu se snažíme, ale dotazů je mnoho a neustále. Volejte, prosím, jen v naléhavých případech. Sledujte tedy aktualizace na FB a webových stránkách. Všechny podstatné informace jsou pravidelně a s předstihem zveřejňovány.

Čert nikdy nespí, aneb Čertovo břemeno se chystá na zimní sezónu 2023/2024
S blížící se zimou pracuje vedení svazku obcí na přípravě lyžařské sezóny. Stejně jako v minulých letech, tak i letos, plánujeme v našem mikroregionu úpravu běžeckých tratí rolbou, traktorem i sněžným skútrem.
Vzhledem ke zvyšujícím se nákladům za pohonné hmoty, budeme udržovat tratě a parkoviště pouze za předpokladu příznivých sněhových a teplotních podmínek. O aktuální situaci Vás budeme vždy včas informovat na webových stránkách a Facebooku Čertova břemene.
Pro věrné příznivce bílé stopy jsme připravili malou pozornost – „placku“ s logem. Chceme tak odměnit dárce, kteří podporují údržbu tratí.
Každý dárce, který přispěje na účet 245192928/0300 částkou 100 Kč (a vyšší) a napíše do zprávy pro příjemce svojí adresu, obdrží tento malý suvenýr.

Běžkařské trasy - QR kód