Dárci a partneři
Děkujeme za podporu

Stromy života 2012

V polovině ledna tohoto roku jsme do brněnské Nadace Partnerství předložili projekt s názvem „Stromy pro Greenways Čertovo břemeno.

Předkladatelem projektu bylo Společenství obcí Čertovo břemeno a cílem projektu je provedení výsadby zeleně ve dvou obcích našeho mikroregionu. V Jistebnici je nutno obnovit Alej Adolfa Katze, která se nachází v malebných Městských sadech Jistebnice a je součástí Naučné stezky Jistebnickými sady. Bude zde vysazeno 57 ks dubu zimního (Quercus petraea). V Mezně bychom rádi vysadili zeleň na dvou místech - 3 ks lípy srdčité (Tilia cordata) na rozcestí turistických tras u osady Vestec a pustoryl se šeříkem na návsi v Mezně.

Podpora našeho projektu ale nebyla jednoduchá. Projekt nebyl podpořen přímo výběrovou komisí, ale dostal se do výběru deseti projektů, z kterých se po hlasování na stránkách sponzora projektu společnosti MAKRO vybralo projektů pět. Ačkoliv jsme prvních několik dní s převahou vedli, nakonec to bylo docela drama a skončili jsme na pátém místě. Projekt je tedy podpořen a to zejména díky vám, kteří jste hlasovali. DĚKUJEME.

Výsadba zeleně bude probíhat v období dubna a května za účasti aktivních občanských spolků Jistebnice a Mezna.

Aktuality

Bankovní účet pro rozvoj turistických tras Zelené stezky Čertovo břemeno

Naše Společenství obcí Čertovo břemeno má bankovní účet pro rozvoj turistických tras Greenways Čertovo břemeno = 245 192 928/0300. Všechny vaše finanční prostředky budou použity na zkvalitňování turistických tras Greenways Čertovo břemeno.
Datum: 29. 3. 2011 Více ›