Dárci a partneři
Děkujeme za podporu

Naučné stezky

Na území mikroregionu Společenství obcí Čertovo břemeno si můžete projít několik naučných stezek. Zde je jejich přehled:

  • Naučná stezka Nadějkovsko s rodinným okruhem - prochází jižním a západním Nadějkovskem. Stezka měří přibližně 13,5 km a začíná na náměstí, kde je v autobusové zastávce umístěn její plánek a stručná informace o jednotlivých zastávkách.

 

  • Naučná stezka Vyhlídková trasa Střezimíř – výletní okruh v délce necelých 15 km vás provede okolím obce Střezimíř.

 

  • Naučná stezka Jistebnickými sady. Naučné stezce Jistebnickými sady je nenáročná, necelých pět kilometrů dlouhá okružní trasa. Vycházkový okruh s deseti zastaveními je určen pro pěší turistiku, příznivce horských kol či v zimním období pro vyznavače bílé stopy. Naučná stezka vás z jistebnického náměstí po červené turistické trase (směr Kaplice a Cunkov) povede přes Malé náměstí a Hrnčířskou ulici k začátku lesoparku s názvem „Městské sady Jistebnice“. Procházka malebnými sady končí topolovou alejí Adolfa Katze, zakladatele sadů. Od hráze rybníka Velká Kaplice se polní cestou dostanete k hřebenu, odkud jsou pěkné romantické výhledy na zdejší krajinu. Starým úvozem se vrátíte zpět k Jistebnici, kde farní cestou přijdete ke kostelu sv. Archanděla Michaela. Informační panely naučné stezky vás seznámí s přírodními zajímavostmi Jistebnicka, jeho bohatou historií i rozmanitou současností. Slavnostní otevření „Naučné stezky Jistebnickými sady“ (Jistebnice) se konalo v sobotu dne 11. června 2011 od 10,00 hod na Náměstí v Jistebnici.

 

  • Vycházkový okruh městskou památkovou zónou Sedlec-Prčice se 16 zastaveními. Na příjemnou procházku po zajímavostech místní historie se můžete vydat ze sedleckého nebo prčického náměstí. Mapku trasy si můžete vyzvednout v Informačním centru Prčice nebo v Ateliéru Prčice na Vítkově náměstí v Prčici.

 

  • Putování za kapličkami Českého Meránu – turistický průvodce mapující drobné sakrální stavby na území Českého Meránu. „Putování“ jsou k zakoupení v informačním centru na Vítkově náměstí v Prčici. Zvolené trasy tvoří nenáročné vycházky pro všechny věkové kategorie.
Aktuality

Bankovní účet pro rozvoj turistických tras Zelené stezky Čertovo břemeno

Naše Společenství obcí Čertovo břemeno má bankovní účet pro rozvoj turistických tras Greenways Čertovo břemeno = 245 192 928/0300. Všechny vaše finanční prostředky budou použity na zkvalitňování turistických tras Greenways Čertovo břemeno.
Datum: 29. 3. 2011 Více ›