Vaše podpora tras

Vážení přátelé, návštěvníci našeho kraje a uživatelé stezek, rádi bychom vás tímto oslovili ohledně příspěvku na rozvoj a údržbu turistických tras Greenways Čertovo břemeno. Jestliže nám i Vy přispějete, budeme rádi. Děkujeme.

Pro rozvoj a údržbu turistických tras Greenways Čertovo břemeno jsme zřídili bankovní účet číslo 245 192 928/0300. Zimní lyžařské stopy spolu s cykloturistickými a pěšími trasami, naučnými stezkami, křížovou cestou z Jistebnice ke kapli sv. Máří Magdalény a vycházkami za kapličkami Českého Meránu jsou součástí projektu zelených stezek s názvem Greenways Čertovo břemeno.

Údržbou tras je míněn provoz rolby na Jistebnicka, skútru na Borotínsku a traktoru na Nadějkovsku a Chyšecku.

Doufáme, že se také připojíte k tisícům spokojených běžkařů z blízkého i širokého okolí, kteří již tradičně objevují nové možnosti našeho kraje. K tomu vám za všechny spolupracující partnery přejeme dobré sněhové podmínky a nezaváté stopy.

Prostředky na údržbu tras chceme získávat z těchto zdrojů:

  • dotace
  • příspěvky měst a obcí
  • restaurace, hospody, ubytovací zařízení
  • běžkaři – kasičky nebo účet 245 192 928/0300
  • sponzoři – číslo účtu 245 192 928/0300
  • startovné ze závodů           

 

Omezující faktory údržby tras:   

1.   Ekonomické možnosti - Každý jistě pochopí, že údržba tras je finančně náročná a bude záležet na spoluúčasti všech zúčastněných. Udržovat budeme, pokud na to budou peníze.                    
2.   Povětrnostní podmínky - Chceme provádět údržbu ve vhodné době s ohledem na stávající nebo předpokládané povětrnostní podmínky, aby naše práce znamenala co největší přínos a vynaložené finanční prostředky byly použity efektivně.            
3.   Časová náročnost - Projetí všech modře vyznačených tras trvá přibližně 12 hodin.            
4.   Četnost údržby -
 Určitě si nebudeme moci dovolit udržovat trasy přes týden, hlavní prioritou bude připravit stopy na víkendy, těžko je však upravíme za víkend dvakrát.           
            
Děkujeme za vaši podporu.

Aktuality

"Cesta k hudbě" ve Střezimíři

Obec Střezimíř pořádá v sobotu 30. září 2017 od 16:00 hodin v prostorách bývalé školy besedu s hudbou.
Datum: 7. 9. 2017 Více ›

Dožínky na statku v Borotíně

Občanské sdružení Barokní dvůr Borotín z.s. Vás zve na Dožínky na statku v sobotu 9. září 2017.
Datum: 7. 9. 2017 Více ›

Bankovní účet pro rozvoj turistických tras Zelené stezky Čertovo břemeno

Naše Společenství obcí Čertovo břemeno má bankovní účet pro rozvoj turistických tras Greenways Čertovo břemeno = 245 192 928/0300. Všechny vaše finanční prostředky budou použity na zkvalitňování turistických tras Greenways Čertovo břemeno.
Datum: 29. 3. 2011 Více ›