Naučné stezky

Na území mikroregionu Společenství obcí Čertovo břemeno si můžete projít několik naučných stezek. Zde je jejich přehled:

  • Naučná stezka Nadějkovsko s rodinným okruhem - prochází jižním a západním Nadějkovskem. Stezka měří přibližně 13,5 km a začíná na náměstí, kde je v autobusové zastávce umístěn její plánek a stručná informace o jednotlivých zastávkách.

 

  • Naučná stezka Vyhlídková trasa Střezimíř – výletní okruh v délce necelých 15 km vás provede okolím obce Střezimíř.

 

  • Naučná stezka Jistebnickými sady. Naučné stezce Jistebnickými sady je nenáročná, necelých pět kilometrů dlouhá okružní trasa. Vycházkový okruh s deseti zastaveními je určen pro pěší turistiku, příznivce horských kol či v zimním období pro vyznavače bílé stopy. Naučná stezka vás z jistebnického náměstí po červené turistické trase (směr Kaplice a Cunkov) povede přes Malé náměstí a Hrnčířskou ulici k začátku lesoparku s názvem „Městské sady Jistebnice“. Procházka malebnými sady končí topolovou alejí Adolfa Katze, zakladatele sadů. Od hráze rybníka Velká Kaplice se polní cestou dostanete k hřebenu, odkud jsou pěkné romantické výhledy na zdejší krajinu. Starým úvozem se vrátíte zpět k Jistebnici, kde farní cestou přijdete ke kostelu sv. Archanděla Michaela. Informační panely naučné stezky vás seznámí s přírodními zajímavostmi Jistebnicka, jeho bohatou historií i rozmanitou současností. Slavnostní otevření „Naučné stezky Jistebnickými sady“ (Jistebnice) se konalo v sobotu dne 11. června 2011 od 10,00 hod na Náměstí v Jistebnici.

 

  • Vycházkový okruh městskou památkovou zónou Sedlec-Prčice se 16 zastaveními. Na příjemnou procházku po zajímavostech místní historie se můžete vydat ze sedleckého nebo prčického náměstí. Mapku trasy si můžete vyzvednout v Informačním centru Prčice nebo v Ateliéru Prčice na Vítkově náměstí v Prčici.

 

  • Putování za kapličkami Českého Meránu – turistický průvodce mapující drobné sakrální stavby na území Českého Meránu. „Putování“ jsou k zakoupení v informačním centru na Vítkově náměstí v Prčici. Zvolené trasy tvoří nenáročné vycházky pro všechny věkové kategorie.
Aktuality

"Cesta k hudbě" ve Střezimíři

Obec Střezimíř pořádá v sobotu 30. září 2017 od 16:00 hodin v prostorách bývalé školy besedu s hudbou.
Datum: 7. 9. 2017 Více ›

Dožínky na statku v Borotíně

Občanské sdružení Barokní dvůr Borotín z.s. Vás zve na Dožínky na statku v sobotu 9. září 2017.
Datum: 7. 9. 2017 Více ›

Bankovní účet pro rozvoj turistických tras Zelené stezky Čertovo břemeno

Naše Společenství obcí Čertovo břemeno má bankovní účet pro rozvoj turistických tras Greenways Čertovo břemeno = 245 192 928/0300. Všechny vaše finanční prostředky budou použity na zkvalitňování turistických tras Greenways Čertovo břemeno.
Datum: 29. 3. 2011 Více ›